Almanca Aile Birleşimi – Almanca A1 Belgesi

/Almanca Aile Birleşimi – Almanca A1 Belgesi
Almanca Aile Birleşimi – Almanca A1 Belgesi2017-04-14T13:12:30+00:00

American LIFE Konya Almanca Aile Birleşimi Sayfası

American LIFE Konya Almanya’da yaşamayı planlayan aileleri buluşturuyor. American LIFE Konya’nın uzman kadrosu ve sonuç odaklı yaklaşım ile Aile Birleşim Sınavı artık sizin için bir engel değil.

Ağustos 2007’den itibaren vize zorunluluğu olan ülkelerden aile birleşimi kapsamında Almanya’ya yerleşmeye gidecek eşlerin, henüz Almanya’ya giriş yapmadan temel Almanca bilgilerinin olduğunu kanıtlamaları gerekmektedir. Yeni bir düzenlemeye kadar, dil sınavından başarıyla geçme zorunluluğu yasal olarak geçerliliğini sürdürmektedir. Yeni bir düzenlemeye kadar Ankara’da, aile birleşimi kapsamında Almanya’ya gidecek eşler için sınavın yapılmasına şimdiye dek olduğu gibi devam edilecektir. Aile Birleşimi Sınavı içeriği şu şekildedir:

  1. Bölüm: Dinleme Bu bölüm 25 puan olup bir CD’de geçen 15 diyalogdan oluşmaktadır. Bu konular CD’deki 15 diyalog ve 3 seçeneğe sahip şıklı doğru yanlış şeklindedir. Konular, bir markette, otel ve motellerde, restaurantlarda, trende-istasyonlarda, alışveriş merkezlerinde, iki aile arasındaki bir toplumsal olayda, iki öğrenci arasında, bir partide eğlence merkezlerinde ve hayatın yaşamın tüm alanlarında geçebilmektedir. Bunların içerisinde saatler-sayılar-günler-aylar da konulara dahil olmaktadır. Bu diyaloglar içinden seçilen sorulardan cevaplar oluşturulmaktadır.
  2. Bölüm: Okuma-Anlama Bu konuda hangi kelimenin ve işlenmekte olan bir metnin hangi cümlesinin içeriği olduğu ve verilen şahıs zamirleri-nesne-tümleç-yüklemin-bağlaç ve eksik kelimelerin doğru yere yerleştirilmesi eylemidir. Ayrıca, anlama kısmında ise konuda geçen olayları iyice anlamak ve konunun altında sorulan soruları doğru cevaplayarak doğru cevabı bulup *çarpı koyabilmektir. Tabi ki bu da Almanya’da yaşayan insanların sosyal ve kültürel yaşamları ile iş yaşamları içinde geçen konuşmalar, diyaloglar ve yaşamda olan olayları kapsamaktadır. 15 puan yine 600-1000 kelime içinde işlenecektir.
  3. Bölüm: Yazma A: Burada bir tabela şilt veya bir eczane, market, posta gibi iş yerlerinin açılış kapanış veya çalışma saat ve günlerini gösterir çizelgelerini anlayıp sorulan soruya doğru yanıtı verebilmektir.  B: Bir tatil veya rezervasyonlarda rezervasyon yaptırırken eksik bırakılan yerlere verilen eksik cümleleri yerine yerleştirmek ve doğru cevapla boşluğu doldurmaktır.  C: Verilen bir adresi bulmak ve onu doğru tarif etmek, bunlarda toplamda 25 puandır. Bunlar da günlük diyalog ve sosyal, kültürel ve iş alanlarında yine geçen olayları kapsamaktadır.

A: Bir Konunun Okunup Anlanması ve Boşluk Doldurma

B: Verilen Bir Konu ve Cümlelerle En Az 35 Kelimeden Oluşan Bir Mektup Yazma=(15 puan)

Burada verilen bir konunun cümleleri ile 35-40 kelimeden az olmamak üzere bir mektup-e mail yazabilmektir. Ayrıca verilen bir randevu veya bir rezervasyonu en doğru şekilde yanıtlayıp boşlukları doldurmaktır. (10 puan)

    4. Bölüm: Konuşma: (25 Puan) Burada kendinizi tanıtıyorsunuz. Nereden geldiğinizi, nereli olduğunuzu, adınız, soyadınız, vs. gibi kendi öğretmenlerimizin hazırlayıp sizlere özel olarak eğitecekleri tanıtım ile siz (15) puanı kesinlikle alacaksınız. Ayrıca, verilen nesnelerden cümlelerle soru ve cevaplar vermekte kendi öğretmenlerimizce sınavda sorulan her nesnenin ve kartın aynısı Discover dershanelerinde mevcuttur. American LIFE Konya sınavın başvuru işlemleri konusunda size doğru bilgileri sunarak danışmanlık hizmeti vermektedir.

Aile Birleşimi Sınavı hakkında detaylı bilgi almak ve sınava hazırlanmak için sizleri kurumumuza bekliyoruz.
A: Beyazıt Mahallesi Oya Sokak NO:8 KONYA
T: +90 (332) 353 33 99
E: konya@americanlife.com.tr

http://www.konya.americanlife.com.tr/

Haziran 2017

Almanca Kursu – A1 Belgesi Sınavı

By |Haziran 13th, 2017|Categories: American LIFE Konya Aile Birleşimi Programı|Tags: , , , , , , , , |

Almanca Kursu - A1 Belgesi Sınavı Konya Almanca Kursu ile sizde Almanca konuşun.  Americanlife Konya Yabanci Dil Kursuna geldiğimde çok endişeliydim. Çünkü hayatımı etkileyecek bu Almanca A1 Belgesi sınavı diğer bir adıyla Aile birleşimi sınavı hakkında

Almanca A1 Belgesi – Aile Birleşim Sınavı – Sınav Başarısı

By |Haziran 8th, 2017|Categories: American LIFE Konya Aile Birleşimi Programı|Tags: , , , , |

           Almanca A1 Belgesi - Aile Birleşim Sınavı - Sınav Başarısı Almanca A1 Belgesi yani diğer bir ismiyle Aile birleşimi sınavına gireceğimi öğrendiğimde çok endişelenmiştim ve çok korkmuştum . AmericanLIFE Konya İngilizce Kursuna geldiğimde bu endişem yok oldu.

Mayıs 2017

Almanca A1 Belgesi Sınavı Başarı Hikayesi

By |Mayıs 31st, 2017|Categories: American LIFE Konya Aile Birleşimi Programı|Tags: , , , , |

Almanca A1 Belgesi / Aile Birleşim Sınavı Başarısı Sınava hazırlanmadan önce çok fazla araştırma yapmıştım ve sonunda Goethe Enstitünün yapacağı sınav için karar vermem gerekiyordu ve ben kararımı AmericanLIFE Konya İngilizce Kursundan yana kullandım.Gösterdikleri ilgi ve

Almanca A1 Belgesi – Aile Birleşimi Sınavı Başarı Hikayesi

By |Mayıs 28th, 2017|Categories: American LIFE Konya Aile Birleşimi Programı|Tags: , , , |

Almanca A1 Belgesi – Aile Birleşimi Sınavı Başarı Hikayesi 42 yaşında bir eğitim almak özellikle bilmediğim dilin eğitimini almak beni çok korkutuyordu. Gerek hocamın vermiş olduğu motivasyon ile gerek derslerimizin sistemli şekilde ilerleyişi ile ben

Almanca A1 Belgesi – Aile Birleşimi Sınavı Başarısı

By |Mayıs 27th, 2017|Categories: American LIFE Konya Aile Birleşimi Programı|Tags: , , , |

Almanca A1 Belgesi - Aile Birleşimi Sınavı Başarısı Aile birleşimi eğitimine başladığımda içimde olmayacak korkusu vardı. Fakat özellikle ilk haftadan sonra içimdeki korkunun yerini kazanma umudu aldı. AmericanLIFE Dil Okullarının bana vermiş olduğu eğitimle, sistemli

Şubat 2016

Kazanan Yunus Emre KARACADAĞ

By |Şubat 3rd, 2016|Categories: American LIFE Konya Aile Birleşimi Programı|Tags: , , |

American LIFE Konya Almanca Aile Birleşilimi Programıyla hazırlanmış olduğu Aile Birleşim Sınavın başarıyla geçen Tugay Koç'u tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz. Aile Birleşimi American LIFE ile çok kolay...   A: İhsaniye Mahallesi Oya Sokak NO:8 KONYA